سرعت بخشی به روند ریزش هواداران رژیم

تلاشی که توسط رژیم ، برای روکردن دست اصلاح طلبان حکومتی صورت گرفت هرچند به نظر ناگزیر و بخاطر پیشگیری از ریزش بیشتر نیروها و وابستگان ، اما باعث ریزش موثرتر وابستگان به رژیم خواهد گردید .
رو شدن دست کسانی که برای حفظ وجهه اجتماعی و حتی برای پیشبرد هدف خویش که حفظ نظام (حفظ سهم خود از نظام) بود سعی می کردند با وجود بیعت های مکرر پنهان با مراکز قدرت ، هواداران و بدنه جامعه از این بازی های بی خبر باشند ، باعث کاسته شدن از تعداد یا حجم چرخه های بی انتهای فاقد شکل یا هدف سیاسی مشخص خواهد شد

وهر چند همان گونه که مشاهده گردید محروم کردن سیاست مداران از امکان وسط بازی و  دوجانبه بودن ، بظاهر ، باعث اثبات حقانیت گفتار و مواضع رهبری میگردد ولی در سطوح پائین تر بخصوص سیاست مدارانی که مابین مردم زندگی میکنند یا وابستگان عادی رژیم که اصلاح طلبی برایشان به شخصیت و ماسک مناسبی برای زندگی فعال و سربلند مابین مردم و از طرف دیگر خدمت و ابراز وفاداری تمام قد به نظام ، تحت پوشش اصلاح طلبی شده بود ، دچار مشکل گردیده و مجبورند بین وجهه مردمی که سالها با ایفای خودآگاه یا ناخودآگاه این نقش برای خود دست و پا نموده بودند یکی را انتخاب کنند .

چرخه های بی انتهایی که با فروافتادن ریزش کنندگان در آنها ، مدتها ، سالها (شاید نسل ها)  روند ریزش یا روند تبدیل از هوادار بی چون و چرای رژیم به مخالف رژیم یا موافق براندازی یا تغییرات بنیادی آن ، کند ، متوقف یا غیر محسوس گردد .

قرار گرفتن گروههای انسانی در این سیاه چاله ها از آنها توده های متشکل مشخص ولی فاقد جهت گیری سیاسی موثر و کارآمد در جرح و تعدیل یا حتی اصلاح نظام می ساخت و بیشتر به عنوان ابزاری برای مطالبه سهم ، در دست برنامه ریزان و هسته محوری این گروهها درمی آمدند .

در عین حالی که کارخانه دشمن سازی رژیم با تنگ تر کردن حلقه خودیها ، بی وقفه مشغول ناراضی ، منتقد ، مخالف و حتی معاند سازی بود اصلاح طلبی خاتمی محور پناهگاه امنی برای کسانی بود که علیرغم تضادهای شدید فکری ، طبقاتی ، مذهبی ، سیاسی که با رژیم داشتند ترجیح میدادند به صورت روبرو یا موثر با رژیم رودررو نشوند

Advertisements

1 نظر برای “سرعت بخشی به روند ریزش هواداران رژیم

 1. سلام.
  دوست عزیز
  من نویسنده وبلاگ تفنگت را زمین بگذار هستم.
  همانطور که میدانید مهدی خزعلی تمام درخواست ها را برای شکستن اعتصاب غذایش رد کرده است.
  از این رو تصمیم گرفتیم بیانیه ای خطاب به مهدی خزعلی نوشته و از وی بخواهیم که اعتصاب غذایش را بشکند. شاید مهدی خزعلی بیانیه را از جانب ملت بداند و به اعتصاب غذایش پایان دهد.
  از شما تقاضا داریم که ما را همراهی کنید.
  برای امضا کردن این بیانیه به وبلاگ ما بیاید هم متن بیانیه را دریافت کنید و هم حضور خود را به ما اعلام کنید و آدرس بیانیه در وبلاگتان را به ما بدهید تا نام وبلاگ شما نیز به امضا کنندگان بیانیه اضافه شود.
  پیشاپیش از همکاری شما متشکریم.
  http://www.victor-v27.blogspot.com

نظر شما ؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s